Aktualności

Azalie - 25 maja 2017

Azalie to jedne z najpiękniejszych krzewów w naszych ogrodach. To idealne kwiaty dla osób, którym zależy na kolorowym ogrodzie. Okres kwitnienia azalii to przełom maja oraz czerwca. Kluczem do sukcesu w ich uprawie jest przede wszystkim podłoże, które powinno charakteryzować się kwaśnym odczynem ph 4,5-5, wysokim udziałem próchnicy oraz przepuszczalnością, gdyż azalie nie lubią stojącej wody. Azalie wielkokwiatowe nie wymagają cięcia.

Najlepiej wysadzać je w miejscach osłoniętych od mocnych porywów wiatru. Są mrozoodporne, jednak jesienią należy mocno nawodnić podłoże wokół nich aby nasyciły się wodą przed zimą.W większości zrzucają liście  ale nie wszystkie.

Ukorzenione azalie sadzimy pojedynczo lub w grupach,  od wiosny do późnej jesieni, w cieniu, półcieniu, przy oczkach wodnych, a także pod drzewami. Nie lubią bezpośredniego słońca, jednak poradzą też sobie w gorszej ziemi i bardziej słonecznym zakątku ogrodu. Też będą kwitły. Aby ładnie zakwitły na drugi rok,  po przekwitnięciu, należy wyłamywać kwiatostany. Trzeba systematycznie je nawozić od maja do lipca.